0
×
مجله‌ی آنلاین
 • خرما اکسیر جوانی

  خرما این میوه سرشار از انرژی و ملقب به اکسیر جوانی را همه میشناسند. درخت نخل معمولا در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب کشور میروید و ارتفاع آن گاهی به 20 متر نیز میرسد. میوه نرسیده خرما را "خارک" یا "خرک" یا " خمل " می نامند . همچنین به خرمای قبل از رسیدن " رطب " می‌گویند که طرفداران بسیار دارد.

  ادامه مطلب ...
 • هفت منطقه هیجان انگیز گردشگری در استان هرمزگان

   پلانکتونها

  پلانکتون‌ها موجودات زنده میکروسکوپی هستند که در اقیانوس‌ها و دریا‌ها زندگی می‌کنند و برای حیات مرجان‌ها و ماهیان بسیار اهمیت دارند و البته برخی از آن‌ها هم سمی هستند.

  ادامه مطلب ...
 • ماهی جنوب

  زندگی ساکنان  سواحل خلیج فارس و دریای عمان با ماهی و دریا گره خورده است، ماهی غذایی است که از دیرباز در سفره مردم جنوب کشور نقش پررنگی داشته  است و جز وعده های هفتگی برنامه غذایی آن ها بشمار می رود . بسیاری از مردان جنوب با شغل ماهی گیری و صیادی امرار معاش می کنند و روزی خود را از دریا می گیرند .

  ادامه مطلب ...
 • انبه در زندگی مردم جنوب جاری است

  اردیبهشت جنوب طعم ترش و گس انبه نارس دارد و خرداد تا خرماپزان مرداد با انبه‌های رسیده‌اش شیرین‌زبانی می‌کند، انبه میوه محبوب هرمزگانی‌ها و مردمان جنوب کشور است که در فصل بهار و تابستان جلوه‌ی زیبایی به باغ‌ها می‌دهد.

  ادامه مطلب ...
 • سخنی در باب سوغات

   ایران در قلب خاورمیانه جای گرفته است و چون پلی دریای مازندران ، یعنی زیباترین دریاچه جهان را به خلیج فارس وصل می‌نماید. همچنین مانند چهار راهی برسر راه شرق و غرب پیوندگاه تجلیات فرهنگی،معنوی و سیاسی جهان شرق و غرب است.

  ادامه مطلب ...
© 2018 etohfeh All Rights Reserved

استفاده از مطالب سایت ای تحفه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مشاهیر ایده پرداز ویرا (فروشگاه آنلاین ای تحفه) می‌باشد.