0
×
مجله‌ی آنلاین
 • چرا پولدار ها پولدارتر و فقیر ها هر روز فقیرتر می شوند!

  این ضرب المثل انگلیسی است که می‌گوید هنوز آنقدر ثروتمند نشده‌ام که کالای ارزان بخرم! شاید در درجه اول یک پارادوکس زیبا داشته باشد. پارادوکسی که ذهن ما را درگیر خود می‌کند و تصور می‌کنید که دو جمله ضد و نقیض را به ما ارائه می‌نماید.

  ادامه مطلب ...
 • خرما اکسیر جوانی

  خرما این میوه سرشار از انرژی و ملقب به اکسیر جوانی را همه میشناسند. درخت نخل معمولا در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب کشور میروید و ارتفاع آن گاهی به 20 متر نیز میرسد. میوه نرسیده خرما را "خارک" یا "خرک" یا " خمل " می نامند . همچنین به خرمای قبل از رسیدن " رطب " می‌گویند که طرفداران بسیار دارد.

  ادامه مطلب ...
 • هفت منطقه هیجان انگیز گردشگری در استان هرمزگان

  پلانکتون‌ها موجودات زنده میکروسکوپی هستند که در اقیانوس‌ها و دریا‌ها زندگی می‌کنند و برای حیات مرجان‌ها و ماهیان بسیار اهمیت دارند و البته برخی از آن‌ها هم سمی هستند.

  ادامه مطلب ...
 • سخنی در باب سوغات

  ایران در قلب خاورمیانه جای گرفته است و چون پلی دریای مازندران ، یعنی زیباترین دریاچه جهان را به خلیج فارس وصل می‌نماید. همچنین مانند چهار راهی برسر راه شرق و غرب پیوندگاه تجلیات فرهنگی،معنوی و سیاسی جهان شرق و غرب است.

  ادامه مطلب ...
 • ماهی جنوب

  زندگی ساکنان  سواحل خلیج فارس و دریای عمان با ماهی و دریا گره خورده است، ماهی غذایی است که از دیرباز در سفره مردم جنوب کشور نقش پررنگی داشته  است و جز وعده های هفتگی برنامه غذایی آن ها بشمار می رود . بسیاری از مردان جنوب با شغل ماهی گیری و صیادی امرار معاش می کنند و روزی خود را از دریا می گیرند .

  ادامه مطلب ...
 • انبه در زندگی مردم جنوب جاری است

  اردیبهشت جنوب طعم ترش و گس انبه نارس دارد و خرداد تا خرماپزان مرداد با انبه‌های رسیده‌اش شیرین‌زبانی می‌کند، انبه میوه محبوب هرمزگانی‌ها و مردمان جنوب کشور است که در فصل بهار و تابستان جلوه‌ی زیبایی به باغ‌ها می‌دهد.

  ادامه مطلب ...
© 2018 etohfeh All Rights Reserved

استفاده از مطالب سایت سوغات و صنایع دستی ای تحفه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مشاهیر ایده پرداز ویرا (فروشگاه آنلاین ای تحفه) می‌باشد.